foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Uczeń, od którego nie wymaga się nic takiego, czego zrobić nie może, nigdy nie zrobi wszystkiego, co może.

Szkoła Podstawowa w Kamieniu

Szkoła z klasą

Prawa autorskie

Odwiedziny strony

Dzisiaj104
Wczoraj182
W tygodniu1056
W miesiącu2954
Łącznie625734

Twoje dane

 • IP: 18.207.108.182
 • Przeglądarka unknown
 • Browser Version: unknown
 • System unknown

Kto jest online

1
Online

sobota, 23, styczeń 2021 23:34

Udział w projekcie Tradycyjny sad

Europejski Fundusz Społeczny

FEWER

UEEFS L kolor

SKS

Filtr
 • Typujemy najlepsze prace z każdej z czterech szkół, nie tylko z naszej.

  Sonda znajduje się na blogu Erasmus

  https://erasmussaveworld.wordpress.com

 • Dnia 15.1 2016 godz 13-16.00 PEPdo V kl - zabawa na sali gimnazstycznej + Mikołaj. Godz. 13- 19.00 dyskoteka  na dolnym korytarzu dla klas Vi do III gim.

   

  Autokar szkolny odwozi dzieci po zakończonej dyskotece.

  Nie ma odwozu dzieci o 14.30.

   

   

 • W dniach 25-29 stycznia grupa 42 osób jedzie  do RCPP-P w Rogoźnie.

  Wyjazd o 7.30 - autokar obok szkoły. Opiekunowie - Ewa Grzelak - kierownik. Krystyna Wypych Aleksandra Ordyniak

   

 • W pierwszy poniedziałek i ostatni  piątek ferii nie ma zajęć w szkole - prace konserwacyjne systemu grzewczego.

   

  Wszystkie zajęcia odbywają się od 9.00 do 13.00

   

   

  19.1.2015    Katarzyna Siara - Zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe, zajęcia teatralne

                     Radosław Janaszczyk - Tańce, siatkówka, filmy muzyczne

                     Joanna Kędzia - projekt  z j.polskiego

   

  21.1.2015   Barbara Heizman - 9.00 10.30 matematyka, 10.30 tańce - również w parach:)

                    Maciej Zapart - zajęcia sportowe

   

  26.1.2015     Daniel Szumski - zajęcia sportowe

   

  27.1.2015    Daniel Szumski - zajęcia sportowe

                    Radosław Janaszczyk - Tańce, siatkówka, filmy muzyczne

   

   

  Biblioteka 

  Zajęcia kulinarne  18.1.2015, 19.1.2015, 20.1.2015 godz. 11.30 każdego dnia

  warsztaty decoupage, sutasz, bransoletki 21.1.2016 godz.15.00

                     

   

   

 • Dnia 10-11.01 2016 r., uczniowie naszej szkoły : Szymon Chmiela, Anna
  Chrzanowska, Anna Zielińska, Marcin Zdobych, Sandra Zaremba, Klaudia
  Ignaszak, Zofia Mikołajewska Weronika Stasiak, Gabriela Stasiak, Wiktoria
  Marszał z opiekunem Danielem Szumskim byli na 24 Finale Wielkiej Orkiestry
  Świątecznej Pomocy w Warszawie. Wyjazd nastąpił dnia 10.01.16 o godz.
  12.00. Po przyjeździe do stolicy udaliśmy się pod Pałac Kultury, gdzie
  odbywały się koncerty muzyczne oraz o godz. 20.00 obejrzeliśmy „Światełko do
  nieba” – pokaz sztucznych ogni. Następnie pojechaliśmy do telewizji na ul.
  Woroniczą gdzie w studio TVP 2 braliśmy udział w Wielkim Finale Orkiestry
  Świątecznej Pomocy. Po zakończeniu finału udaliśmy się do hotelu. Następnego
  dnia w godzinach 11.30.12.30 zwiedzaliśmy Sejm na ul. Wiejskiej. Uczniowie
  zapoznali się z demokracja Rzeczypospolitej, zwiedzili korytarze oraz salę
  sejmową. Po zakończeniu zwiedzania udaliśmy się w drogę powrotną.

 •         Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Właśnie ten fakt wykorzystały najmłodsze dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kamieniu. Główną atrakcją podczas „Święta Pieczonego Ziemniaka” było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki. Dzieci również miały okazję zapoznać się z bajką o „Pieczonym ziemniaku”,z której w prosty sposób dowiedziały się skąd on pochodzi, jak trafił do Polski i jakie potrawy można z niego przygotować. Zakończeniem święta była  degustacja upieczonych ziemniaków . Wspólne zabawy były świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej.

   

  Dnia 05 listopada przedszkolaki  wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej. Tajemnice zawodu strażaka zdradzał im druh Jacek Maślak. Hasłem przewodnim wizyty w Straży Pożarnej było: „ Żyjmy bezpiecznie”.Cele, które chcieliśmy osiągnąć to: utrwalenie numeru alarmowego do straży pożarnej, wzbogacenie wiadomości dzieci na temat ochrony przeciwpożarowej, umiejętności odpowiedniego zachowania podczas pożaru. Dzieci miały możliwość zapoznać się również z urządzeniami służącymi do gaszenia pożaru oraz usuwania skutków wypadków drogowych, wsiąść do wozu strażackiego i uruchomić ręczny sygnalizator akustyczny-syrenę alarmową.

   

  Dnia 06.10.2015r najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantów. Tematem spotkania była pogadanka nt.: „ Bezpieczna droga do i ze szkoły”.Goście rozmawiali  z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach , przypominali jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Zachęcali i przypominali o konieczności i korzyści noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się  wśród najmłodszych dzieci demonstracja sprzętu policyjnego oraz możliwości przebywania w wozie policyjnym. Dzięki tym spotkaniom policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba , której nie należy się bać i zawsze można się zwrócić o pomoc.

   

  Dzisiaj  do naszego przedszkola przyjechał gość specjalny – Pani Pielęgniarka. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca pielęgniarki oraz mieliśmy możliwość posłuchania bicia własnego serca. Pani Pielęgniarka wytłumaczyła man jak należy postępować, żeby być zdrowym.  Została również rozwikłana zagadka „Dlaczego pielęgniarka na co dzień nie nosi czepka?”

   

  25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Był to dla nas szczególnie wyjątkowy dzień, ponieważ nasze przedszkole odwiedził gość specjalny – Bartuś Mikołajczyk podopieczny warszawskiej fundacji „Zdążyć z pomocą”, chłopiec którego wspieramy zbierając plastikowe nakrętki. Wspólnie z Bartkiem poznaliśmy historię Pluszowego misia i uczyliśmy się piosenki o naszym milusińskim. Mieliśmy możliwość spróbowania miodku -  przysmaku misia oraz Kubusiowego soku. Wyklejaliśmy sylwetę misia a na koniec każdy z nas otrzymał dyplom „Przyjaciela  misia ”.

   

  4 grudnia od samego rana w przedszkolu panowała wyjątkowa atmosfera. W sali zabłysnęły światełka na przepięknie ubranej choince. A to był dopiero początek atrakcji jakie w tym dniu czekały na dzieci. Po śniadaniu pojawił się wyjątkowy gość – Święty Mikołaj z workiem prezentów. Dzieci serdecznie przywitały gościa i wspólnie zaśpiewały piosenkę o Mikołaju. W miłej atmosferze każde dziecko otrzymało podarunek od Mikołaja. W podziękowaniu każdy przedszkolak podarował naszemu gościowi własnoręcznie wykonaną laurkę. Na zakończenie dzieci wraz z Mikołajem zatańczyły wspólny taniec oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.

  Do zobaczenia za rok Mikołaju!!!

   

                      Dzień 27 listopada w naszym przedszkolu zaczął się magicznie . Muzyka, szklana kula, świece- wszystko wskazywało na to, że będzie to czas wróżb i czarów. Dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje . Różnymi sposobami odkrywały tajemnice losu. Za pomocą monet rzucanych do wody, szczęśliwych liczb, wędrujących bucików, serduszek z imionami i innych tajemniczych przedmiotów dzieci miały okazję dowiedzieć się czy spełnią się ich marzenia. Atrakcją dnia była wróżka , która radośnie zachęcała dzieci do wspólnych zabaw tanecznych. Dzieci czerpały ogromną radość ze wspólnej zabawy.

   

 • Wigilię klasową pierwszaków poprzedziły liczne  przygotowania świąteczne. Najpierw uczniowie wykonali ozdoby choinkowe, podczas warsztatów prowadzonych przez mamę Mikołaja - panią E. Perskawiec oraz mamę Kacpra - panią M. Wypych. Udało się wykonać śliczne bombki z cekinów oraz choinki z atłasowych wstążek. Podczas kolejnych zajęć dzieci kleiły łańcuchy, aniołki, oraz papierowe Mikołaje.                  
  Tuż przed świętami, z dużym zaangażowaniem przystąpiły do pieczenia i ozdabiania pierników. Zajęcia te przyniosły dzieciom dużo radości i "smaczną satysfakcję".
  Ostatnim etapem było przygotowanie Jasełek oraz zaproszenie gości.
  Rodzice ze wzruszeniem oglądali swoje pociechy podczas występów. Potem mogli "pogawędzić" przy herbatce oraz słodkim poczęstunku. Wspólnie spędzony czas dostarczył wszystkim wielu wrażeń.

   

 • Dzień 20 grudnia 2015r. był dla uczniów Zespołu Szkół w Kamieniu dniem bardzo uroczystym i świątecznym. Nastrój ten można było poczuć w Kościele w Kamieniu podczas Mszy Świętej, która rozpoczęła się tego dnia wyjątkowo. Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przedstawili Jasełka, wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój. Po Mszy Świętej można było zakupić ozdoby świąteczne, kartki, choinki, szopki i stroiki świąteczne oraz zrobić zdjęcie z Mikołajem.  Każdy mógł również zakupić ciasto oraz zatrzymać się na chwilę przy herbacie. Uczniowie Gimnazjum włożyli bardzo dużo pracy w przygotowaniu kiermaszu, prace nad ozdobami trwały kilka tygodni, dlatego też cieszymy się bardzo, że ich trud został doceniony. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary i zapraszamy za rok!

  Ewelina Michalak 

   

 

 

 

 

Dzień chłopaka 09.30.2015 12:00 Dni

Kalendarz

styczeń 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Imieniny

Wczoraj Ildefonsas Rajmunda Dzisiaj Rafala Felicji Franciszska Jutro Pawla Milosza

Nasza lokalizacja

My w projekcie Erasmus

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Kamieniu Rights Reserved.

Strona Zespołu Szkół w Kamieniu Darmowe pozycjonowanie Darmowy katalog stron Katalog 4find.eu Darmowy katalog stron