foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Uczeń, od którego nie wymaga się nic takiego, czego zrobić nie może, nigdy nie zrobi wszystkiego, co może.

Szkoła Podstawowa w Kamieniu

Szkoła z klasą

Prawa autorskie

Odwiedziny strony

Dzisiaj12
Wczoraj106
W tygodniu714
W miesiącu1765
Łącznie624545

Twoje dane

 • IP: 3.239.236.140
 • Przeglądarka unknown
 • Browser Version: unknown
 • System unknown

Kto jest online

2
Online

niedziela, 17, styczeń 2021 03:07

Udział w projekcie Tradycyjny sad

Europejski Fundusz Społeczny

FEWER

UEEFS L kolor

SKS

Filtr
 • "W zeszłym tygodniu nasi najmłodsi uczniowie  z klas I- III  własnoręcznie wykonali i wysłali do szkoły partnerskiej
  z Hiszpanii kartki świąteczne z życzeniami. 40 pięknych kartek świątecznych z życzeniami "Wesołych świąt" zostało zapakowanych do wspólnej paczki i wysłanych do Hiszpanii.  W poniedziałek natomiast, nasi uczniowie otrzymali paczkę z kartkami świątecznymi od  swoich hiszpańskich rówieśników .  Paczka została najpierw  przyjęta przez panią dyrektor , a następnie kartki z Hiszpanii zostały rozdane wszystkim uczniom , biorącym udział w projekcie . Jak widać na załączonych zdjęciach,  "wymiana" 
  kartek  z życzeniami świątecznymi dostarczyły dzieciom dużo radości."

 • Uczniowie Zespołu Szkół w Kamieniu kontynuują w tym roku szkolnym  realizację europejskiego projektu edukacyjnego  w ramach Programu Erasmus+ Partnerstwo Strategiczne  i Wymiana Szkół. Projekt  zatytułowany „Let’s save the world” poświęcony jest szerokorozumianym problemom ekologii współczesnej Europy. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę w dziedzinie ekologii  i nabywają praktyczne  umiejętności związane ze zdrowym trybem życia i odżywianiem.  Uświadamiają sobie  ważność  ochrony  środowiska naturalnego poprzez praktyczne działania związane z recyklingiem oraz  wykorzystaniem  odnawialnych  źródeł energii.

  W projekcie uczestniczą trzy szkoły zagraniczne: z Hiszpanii, Włoch i Grecji. W ramach programu  we wszystkich szkołach partnerskich  co miesiąc  uczniowie pod kierunkiem nauczycieli  wykonują jedno , to samo zadanie , związane  z projektem. Ich rezultaty  zamieszczane są na specjalnie utworzonym na potrzeby  projektu  blogu.

  Uczniowie ZS w Kamieniu przyjmowali już u siebie w ubiegłym roku szkolnym  uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich. W ramach współpracy i wymiany między szkołami , uczniowie uczestniczyli  ostatnio  także w wyjazdach do Grecji  i Włoch , podczas których brali udział w zajęciach szkolnych i mieszkali u rodzin swoich partnerów. Dzięki tym podróżom nie tylko realizowali zadania ściśle związane z projektem, ale także poznawali kulturę, tradycje i życie codzienne swoich rówieśników w tych krajach.  Ponieważ językiem projektu jest angielski , jest to również świetna okazja dla uczniów do podniesienia swoich kompetencji  językowych w tym zakresie.

  Projekt  to nie tylko działania związane z ekologią , to także zacieśnianie kontaktów między szkołami partnerskimi . W ten proces włączona jest cała społeczność  lokalna i szkolna , także   uczniowie   najmłodsi  , którzy przed  Bożym  Narodzeniem  wysłali do hiszpańskich rówieśników paczkę z własnoręcznie wykonanymi  kartkami  świątecznymi.  W zamian otrzymali podobną paczkę z dalekiej Hiszpanii.

  Przed  starszymi uczniami ZS w Kamieniu , na zakończenie projektu  w maju  przyszłego roku ,  jeszcze jedna wizyta - w Hiszpanii , w szkole koordynującej projekt. 

   

  Iwona Kliś

 • Projekt Erasmus + w Kamieniu

   

 • Zuzanna Cozaś zwyciężyła w Historycznym Konkursie Fotograficznym "Ślady przeszłości w obiektywie - Kalisz, jakiego nie znacie" zorganizowanym w Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Kaliszu.

   

  W szkolnym konkursie na E-kartkę bożonarodzeniową w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

  Kategoria klas I-III szkoła podstawowa

  Kinga Janiak kl III

  Kategoria klas IV-VI szkoła podstawowa

  Kacper Marczak kl V

  Kategoria I-III gimnazjum

  Natalia Marciniak kl II

  wyróżnienie 

  Weronika Stasiak kl II

   

  Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 •  W dniu 4 grudnia  z okazji  MIKOŁAJEK  uczniowie klas I-III  byli na wycieczce w Kaliszu.  W CKiS oglądali przedstawienie pt. ,,Cyrk Doktora Dolittle, a  w Sali Zabaw HALIGALI  mieli spotkanie z Mikołajem, gdzie każde dziecko otrzymało skromny upominek.

 • 30.11.2015 r. w bibliotece publicznej w Kamieniu  odbyła się zabawa związana z Międzynarodowym Dniem Misia oraz Andrzejkami.

  Obchody Dnia Misia przygotowała biblioteka szkolna pod przewodnictwem  Pani Dyrektor Wioletty Bartosik oraz Aleksandry Ordyniak,  a wróżby andrzejkowe - nauczyciele klas I-III.

  Dzieci mogły wywróżyć sobie przyszłość, poznać zawód, który będą wykonywać w przyszłości a nawet poznać imię wybranka lub wybranki serca.

  Nauczyciele przeczytali fragmenty "Kubusia Puchatka". Dzieci przyniosły ulubione  maskotki. Uczniowie brali udział w konkursie na "wylizanie miseczki miodu"

  Na koniec na dzieci czekał  słodki poczęstunek oraz zabawa taneczna z zabawami. Wielkie podziękowania dla pani B.Konwińskiej za udostepnienie sali bibliotecznej i pomoc w organizacji zabawy.

 

 

 

 

Dzień chłopaka 09.30.2015 12:00 Dni

Kalendarz

styczeń 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Imieniny

Wczoraj Marcelego Wlodzimierza Dzisiaj Antoniego Jana Jutro Malgorzaty Piotra

Nasza lokalizacja

My w projekcie Erasmus

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Kamieniu Rights Reserved.

Strona Zespołu Szkół w Kamieniu Darmowe pozycjonowanie Darmowy katalog stron Katalog 4find.eu Darmowy katalog stron