foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Uczeń, od którego nie wymaga się nic takiego, czego zrobić nie może, nigdy nie zrobi wszystkiego, co może.

Szkoła Podstawowa w Kamieniu

Szkoła z klasą

Prawa autorskie

Odwiedziny strony

Dzisiaj7
Wczoraj106
W tygodniu709
W miesiącu1760
Łącznie624540

Twoje dane

  • IP: 3.239.236.140
  • Przeglądarka unknown
  • Browser Version: unknown
  • System unknown

Kto jest online

1
Online

niedziela, 17, styczeń 2021 02:21

Udział w projekcie Tradycyjny sad

Europejski Fundusz Społeczny

FEWER

UEEFS L kolor

SKS

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

tradycyjny sad

 Strona projektu

http://www.tradycyjnysad.pl/

 II EDYCJA

a1

Otrzymaliśmy grant 

 

Są już znane wyniki pierwszego etapu konkursu "Tradycyjny Sad" oraz lista szkół, które otrzymują grant na założenie mini sadu. Na tej liście znalazł się również nasz zespół „Kamyczki”, czyli uczniowie klasy 7. Zdobyliśmy 462 punkty! To całkiem sporo.

Ze względu na niezwykłą sytuację w kraju i zawieszenie zajęć stacjonarnych w szkołach harmonogram konkursu został zmieniony. Termin realizacji drugiego etapu „Zakładamy Sad” zostanie wydłużony do 30 października 2020 roku,  dzięki czemu zyskamy czas na posadzenie drzew na jesienią.

                                                                                                                 Julita Muszalska

 

https://www.tradycyjnysad.pl/index.php?m=wy&idetap=3

https://www.tradycyjnysad.pl/index.php?m=wy&idetap=1

https://www.tradycyjnysad.pl/pliki/SLIWY/TS3_Granty.pdf

W tym roku szkolnym uczniowie klasy 7 z opiekunem, panią Julitą Muszalską zdecydowali się na udział w projekcie ,,Tradycyjny Sad “.

Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa .

Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew owocowych w formie szkolnego mini sadu na ogólnodostępnym terenie.

Dotychczas udało się nam zbudować zespół, zaprojektować logo, zaplanować sad oraz zdobyć niezbędną wiedzę. Znaleźliśmy też eksperta w dziedzinie sadownictwa, którym jest Pan Tomasz Kowalski, prowadzący szkółkę drzew owocowych. Opowiadał nam o różnych rodzajach jabłek np: antonówka albo papierówka. Mówił nam o sadzeniu, pielęgnacji i dobrym przygotowaniu oraz powiedział nam o ciekawostkach dotyczących drzew owocowych. Nasza grupa wciąż dalej działa, staramy się jak możemy żeby dostać się do następnego etapu.

                                                                                                                  Gabriela Derbich klasa 7

1

2

3

4

 

 

 

 

 

 

 

 I EDYCJA

Uczniowie klasy II gimnazjum: Alicja Kędzia, Julia Kleczewska, Milena Koniak, Wiktoria Marczyńska, Zuzanna Walczak, Wiktor Kałużny i Szymon Nowak oraz uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej: Martyna Gierak, Patrycja Piechowiak i Jakub Biernat zdecydowali się na udział
w projekcie "Tradycyjny sad" organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Opiekunami grupy została Pani Ewelina Michalak i Pani Aleksandra Ordyniak. Przedmiotem ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Tradycyjny Sad” jest promocja starych odmian drzew owocowych, założenie mini sadu składającego się z co najmniej 5 drzew sadzonych swobodnie na ogólnodostępnym społecznie terenie oraz stworzenie mapy pomologicznej starych odmian jabłoni. Mamy nadzieję, że uda nam się zrealizować wszystkie zadania konkursowe. Trzymajcie za nas kciuki!

 

Nasza grupa "Kamyki" wybrała się na zajęcia terenowe z panią opiekun Eweliną Michalak, aby szukać odpowiedniego miejsca dla naszych drzew. I znaleźliśmy! Nasz mini sad będzie znajdował się oczywiście na terenie szkoły. Działka ogrodzona jest płytami betonowymi. Od strony południowej działka sąsiaduje z polami uprawnymi rolników, od strony zachodniej sąsiaduje z budynkiem Ochotniczej Straży Pożarnej, od północy z placem zabawy dla dzieci, od którego sad odgrodzony będzie tujami, a od wschodu z ogrodzonym boiskiem do piłki nożnej. Oczywiście zgodę na udostępnienie terenu pod mini sad uzyskaliśmy od naszej Pani Dyrektor. Zobaczcie miejsce, w którym w przyszłości będą jabłonie z pięknymi owocami!

 

Dnia 19 grudnia 2017r. na korytarzu głównym szkoły nasza grupa „Kamyki” zorganizowała apel dla uczniów. Celem naszego spotkania było przedstawienie projektu „Tradycyjny sad” w którym bierzemy udział oraz zainteresowanie tematem publiczności. Milena Koniak z wielkim zaangażowaniem opowiedziała o naszym przedsięwzięciu, o tym jak powstała nasza grupa, jakie mamy już osiągnięcia, a co jeszcze przed nami. Na koniec apelu poczęstowaliśmy naszych kolegów i koleżanki jabłkiem zakupionym w sklepie, ale mamy nadzieję, że za kilka lat będziemy mieć własne jabłuszka z naszego mini sadu :)

 

Prezentacja

 

 

Udało się! Nasza grupa ;Kamyki, która bierze udział w projekcie Tradycyjny sad przeszła do
następnego etapu. Z całej Polski zostało wybranych 126 szkół, w tym 16 z naszego województwa.
Natomiast z naszego powiatu tylko nasza szkoła jest przedstawicielem wśród szkół podstawowych.
Bardzo się cieszymy z sukcesu i już nie możemy doczekać się wykonywania kolejnych zadań.
Dzięki otrzymanemu grantowi będziemy zakładać mini sad na terenie naszej szkoły.

 

"Kamyki" rozpoczęły pracę nad kolejnymi zadaniami w ramach projektu "Tradycyjny sad". Grupa przygotowała materiały reklamowe, których celem jest promocja naszego udziału w powyższym projekcie. Uczniowie przygotowali plakat, który zawieszony został na głównym miejscu w holu szkoły oraz stworzyli ulotki, które zostały rozdane w lokalnych instytucjach oraz uczniom i rodzicom naszej szkoły. Efekty naszej pracy możecie podziwiać również na załączonych zdjęciach.

 

 

Nadeszła wiosna, a wraz z nią piękna pogoda. W związku z tym nasza grupa "Kamyki" rozpoczęła prace w terenie. Zakładamy "MINI SAD". Na początek przygotowaliśmy podłoże do sadzenia drzew, nastepnie posadziliśmy różne odmiany jabłoni i miętę. Obok posadzonych drzewek umieściliśmy tabliczkę informującą o uczestnictwie w projekcie "Tradycyjny Sad".

 

Dnia 23 maja zorganizowano w naszej szkole spotkanie z rodzicami, na którym nasz zespół „Kamyki” przedstawił swoim najbliższym projekt „Tradycyjny sad”.Przygotowaliśmy prezentację, w której ujęliśmy wszystkie etapy naszej pracy nad projektem. Na koniec prezentacji zaproponowaliśmy rodzicom obejrzenie efektów naszej pracy na żywo, czyli spacer do naszego „mini sadu”, który znajduje się na terenie naszej szkoły. Dla osób nieobecnych, ale zainteresowanych projektem zamieszczamy na stronie szkoły prezentację.

Prezentacja

 

 

 

 

 

Dzień chłopaka 09.30.2015 12:00 Dni

Kalendarz

styczeń 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Imieniny

Wczoraj Marcelego Wlodzimierza Dzisiaj Antoniego Jana Jutro Malgorzaty Piotra

Nasza lokalizacja

My w projekcie Erasmus

Copyright © 2021 Szkoła Podstawowa w Kamieniu Rights Reserved.

Strona Zespołu Szkół w Kamieniu Darmowe pozycjonowanie Darmowy katalog stron Katalog 4find.eu Darmowy katalog stron